Dziękuję Michał za wsparcie w zdobywaniu środków finansowych na zapewnienie systematycznej rehabilitacji Błażejka.
 
Mam na imię Błażej. Jestem 9-cio letnim chłopcem chorym na wodogłowie wrodzone, mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Jestem wychowankiem Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Żorach, gdzie uczęszczam na zajęcia w grupie rewalidacyjno-wychowawczej czyli grupie dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną z towarzyszącymi sprzężeniami.

Wprawdzie nie siedzę, nie chodzę, nie potrafię mówić ale doskonale słyszę i mimo orzeczonej głębokiej niepełnosprawności intelektualnej rozpoznaję bliskie i znajome mi osoby. Potrafię też wskazać oczami niektóre przedmioty np. lampę, półkę, łóżko, aniołki i telewizor a w nim ulubionych sportowców.

Mimo tych wszystkich przeciwności losu jakie mnie dotknęły jestem bardzo pogodnym i szczęśliwym chłopcem a upór moich rodziców i wysiłek wielu terapeutów i rehabilitantów powoduje, że dziś nie występują u mnie duże przykurcze przywodzicieli ud, które mogły by doprowadzić do deformacji stóp i stawów biodrowych, co w konsekwencji mogłoby skończyć się zwichnięciem stawów biodrowych.
.
Mimo, że terapia i rehabilitacja jest nieodłącznym elementem mojego życia, znajduję jeszcze czas na swoje pasje. Pasje, na miarę moich możliwości i ograniczeń ciała oczywiście ;-)  

Zatem, uwielbiam ?chodzić? w NF-Walkerze - pokonując z uśmiechem centymetry powierzchni naszego mieszkanka ? ?zwiedzać? z innej perspektywy naszą kuchnię, mój pokój rehabilitacyjny     i sypialnię. Lubie również książki, które czyta mi Mama no a przede wszystkim bardzo lubię obserwować poczynania sportowców w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, biathlon, slalom gigant, skoki narciarskie i Formuła 1.

 

Ale Błażejek to również, kibic rajdowy. Za pośrednictwem Kierowcy rajdowego, Artura Kurnickiego ARcold Rally Team jednocześnie właściciela Firmy ARcold, adres strony www Błażejka dumnie prezentował się na samochodzie Suzuki Swift Sport. Promocja strony Błażeja miała swoją premierę na imprezie Rajd Orlen w dniach 20-21.09.2008r. i na 68 Rajdzie Polski  rozegranym w dniach 23-25.09.2011r.  za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Kurnickiemu. Pomysłodawcą tak oryginalnej formy promocji strony www był Michał Maicher właściciel firmy BMT Motorsport, który zbudował samochód rajdowy Artura Kurnickiego.

Kolejna inicjatywa to Uwaga :) żółte Cinquecento ? którego właścicielem-pasjonatem jest TOMEK:), który ozdobił swoją rajdówkę pięknymi napisami, które promują 1% dla Błażejka.

Nasi przyjaciele z BMT Motosport  podjęli współpracę z załogą rajdową - Adam Kamiński i Szymon Zmarlak, startującą samochodem Honda Civic Type-R w grupie A7. Wystartowali w 57 Rajdzie Wisły i zrobili nam wielką niespodziankę reklamując 1 % dla Błażejka :)  Bardzo dziękujemy Wam za  empatię w stosunku do Błażeja i  pozytywną " rajdową" energię do dalszej walki....

 Jeszcze raz dziękujemy za dotychczasowe przekazanie 1% podatku (wystarczy wpisać KRS 0000 186 434 cel szczegółowy: 1% dla Błażeja Cieleszyńskiego) i prosimy o pamięci o naszym uśmiechniętym Błażeju przy wypełnianiu rocznej deklaracji podatkowej za 2012 rok.

Ulotka 1

Ulotka 2

www.blazejek.com

Rodzice Błażejka :)